Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie o nowościach zasubskrybuj naszego newslettera:

Nazwa użytkownika:

Podaj e-mail:


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Słowo wstępne Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Witamy na stronie poświęconej problematyce sekt oraz autentycznych duchowych ścieżek wedyjskich. Strona powstała jako przeciwwaga dla stron organizacji chrześcijańskich, które poprzez pryzmat teologii i doktryn swojej religii starają się poddać analizie oraz weryfikacji grupy opierające się na zupełnie odmiennej filozofii, systemie wartości i odmiennych doktrynach. Z racji ogromnej przepaści zarówno w filozofiach, mentalności, celach wiary, hierarchiach wartości, braku odpowiedników pojęć, prowadzona w ten sposób analiza i weryfikacje będą w rzeczywistości pozbawione wspólnego mianownika. Często z tego powodu grupy antykultowe przedstawiają nierzetelne i błędne informacje, które nie są w stanie przekonać ani naukowców, ani osób nieświadomie wstępujących do sekt co do rzetelności, obiektywności i słuszności stawianych tym grupom zarzutów.

Naszym celem nie jest wskazanie, która konkretna grupa jest sektą, ale raczej chcemy dostarczyć wszystkim zainteresowanym odpowiednich narzędzi do przeprowadzenia takiej analizy i weryfikacji we własnym zakresie. Z narzędzi tych będą mogły skorzystać zarówno różnego rodzaju świeckie oraz religijne grupy antykultowe jak i sami członkowie badanych grup wyznaniowych, w celu przeprowadzenia samodzielnej obiektywnej weryfikacji grupy pod kątem przejawiania cech sekty.

Naszym celem jest dostarczenie pomocy w postaci rzetelnej i obiektywnej wiedzy, która służyć będzie ogółowi ludzkości, w lepszym zrozumienia tematyki związanej z sektami, fałszywymi guru, fałszywymi prawdami i wiążącymi się z nimi wypaczeniami na ścieżkach duchowych.

Na stronie znajdą się również informacje o tym, jak rozpoznać autentyczną godną wiary ścieżkę posiadającą prawdziwego guru, jak rozpoznać takiego guru, jak rozpoznać wypaczenia oraz jak im przeciwdziałać.

Będzie tutaj można również zdobyć informacje pomocne w rozmowach z członkami i zarządami sekt oraz grup podążających autentycznymi ścieżkami duchowymi. Mamy nadzieję, że zawarta na naszej stronie wiedza i argumenty będą pomocne w obalaniu doktryn używanych przez sekty poprzez odwołanie się do autentycznej wiedzy wedyjskiej, filozofii i teologii. Filozofia i doktryny, na których sekty zbudowały swoje fundamenty, zawsze jest niestabilna, krucha i łatwa do obalenia.

W systemie wedyjskim, jeśli ktoś został filozoficznie pokonany, wtedy filozofia pokonanego została odrzucana przez obie strony. Pokonany przyjmował prawdę od tego, kto go pokonał. Autentyczna filozofia wedyjska jest ostatecznie nie do podważenia. W ten sposób jest to pierwsza metoda analizy grupy pod kątem oznak sektariaństwa. Skorzystanie z tej metody jest uwarunkowanie posiadaniem ogromnej wiedzy, którą należy zdobywać dziesięcioleciami, co często nie będzie możliwe wśród naszych czytelników. Dlatego też przygotujemy gotowy zestaw narzędzi i wiedzy, który pozwoli każdemu zweryfikować 99,9% wszelkich hinduistycznych grup pod kątem ich autentyczności i nie sektariaństwa, już na bardzo wstępnym i początkowym etapie zagłębiania się w doktryny badanej grupy.

W naszych analizach, poradach i działaniach nie zamierzamy być gołosłownymi. Wszelkie wysuwane tutaj, postulaty, argumenty i twierdzenia będą oparte na pismach wedyjskich, z podaniem konkretnych wersetów, na autentycznych i historycznych powszechnie akceptowanych naukach znanych aczarjów (nauczycieli) i goswamich (powszechnie znanych i akceptowanych osób zrealizowanych) oraz na logicznej wiedzy mającej podstawy w rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy do lektury. Zapraszamy również do współtworzenia strony, szczególnie osoby, które przebywały w sektach, do dzielenia się swoimi przeżyciami. Wszelkie nadesłane materiały będą weryfikowane pod kątem autentyczności oraz pod kątem zgodności lub niezgodności z literaturą i filozofią wedyjską.

Dziękujemy.
Redakcja

 

 

Translator

Szukaj

Komentarze