Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie o nowościach zasubskrybuj naszego newslettera:

Nazwa użytkownika:

Podaj e-mail:


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
O nas
O kim naprawdę jest ta strona – informacje dla mniej inteligentnych... Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat istnienia tej strony, zauważyłem wiele spekulacji na rożnych forach internetowych, na temat, o kim dokładnie mówi ta strona. Oczywiście, tak jak wcześniej wielokrotnie informowałem, że strona nie omawia, żadnej konkretnej osoby, konkretnego guru, czy konkretnej grupy, informuję, że jest to wciąż aktualne. Strona mantrujcie.pl nie wskazuje konkretnych osób, czy grup, które są sektami. Jej celem jest dostarczenie nam informacji na temat jak rozpoznać sektę, jakie spotkamy tam patologie, jak rozpoznać fałszywego guru.

Więcej…
 
Spostrzeżenia Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Przez 2-3 lata istnienia tej strony, prowadziłem korespondencję z różnymi bhaktami z różnych grup Wisznuickich. Dzięki temu mogłem w jakimiś stopniu dostrzec strukturę charakteru i mentalność odwiedzających. Wielokrotnie się zdarzało, że dwóch rożnych bhaktów z tej samej grupy miało diametralnie inne widzenie tej strony i informacji. Jeden twierdził, że strona obraża jego grupę i celuje przeciwko nim, a drugi bhakta z tej samej grupy dostrzegał, że strona gloryfikuje ich grupę. Ten który twierdził, że artykuły są przeciwko jego grupie, dostrzegał zapewne w swojej grupie, same złe cechy, a ten który widział gloryfikację jego grupy, dostrzegał zapewne tylko pozytywne cechy, opisane w moich artykułach, w swojej grupie.

Więcej…
 
Słowo wstępne Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Witamy na stronie poświęconej problematyce sekt oraz autentycznych duchowych ścieżek wedyjskich. Strona powstała jako przeciwwaga dla stron organizacji chrześcijańskich, które poprzez pryzmat teologii i doktryn swojej religii starają się poddać analizie oraz weryfikacji grupy opierające się na zupełnie odmiennej filozofii, systemie wartości i odmiennych doktrynach. Z racji ogromnej przepaści zarówno w filozofiach, mentalności, celach wiary, hierarchiach wartości, braku odpowiedników pojęć, prowadzona w ten sposób analiza i weryfikacje będą w rzeczywistości pozbawione wspólnego mianownika. Często z tego powodu grupy antykultowe przedstawiają nierzetelne i błędne informacje, które nie są w stanie przekonać ani naukowców, ani osób nieświadomie wstępujących do sekt co do rzetelności, obiektywności i słuszności stawianych tym grupom zarzutów.

Więcej…
 
Wiktor Dobrowolski Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Nazywam się Wiktor Dobrowolski. Od najmłodszych lat interesuję się filozofią i religiami wschodu. Moje zainteresowania zaprowadziły mnie do wielu organizacji religijnych, pseudoreligijnych i sekt, dzięki czemu mogłem poznawać ich filozofie, teologię i ich doktryny od wewnątrz, z perspektywy wyznawcy. Po przejściu przez kilkanaście grup, po wielu latach analiz i poszukiwań znalazłem to czego szukałem. Odnalazłem proces duchowy, który mogę stosować w swoim życiu bez przyłączania się do żadnej grupy, instytucji, czy sekty. Proces ten nosi nazwę Bhakti-Joga. W związku z występowaniem wielu organizacji, które uczą tego procesu naruszając podstawowe zasady etyki, postanowiłem stworzyć tą stronę i nazwać te grupy po imieniu - sekty. Na bazie własnego doświadczenia oraz poznanej prawdziwej Waisznawa darmy nauczyłem sie odróżniać godne wiary ścieżki religijne od zwykłych pospolitych sekt.

Więcej…
 


Translator

Szukaj

Komentarze