Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie o nowościach zasubskrybuj naszego newslettera:

Nazwa użytkownika:

Podaj e-mail:


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wiktor Dobrowolski Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dobrowolski   

Nazywam się Wiktor Dobrowolski. Od najmłodszych lat interesuję się filozofią i religiami wschodu. Moje zainteresowania zaprowadziły mnie do wielu organizacji religijnych, pseudoreligijnych i sekt, dzięki czemu mogłem poznawać ich filozofie, teologię i ich doktryny od wewnątrz, z perspektywy wyznawcy. Po przejściu przez kilkanaście grup, po wielu latach analiz i poszukiwań znalazłem to czego szukałem. Odnalazłem proces duchowy, który mogę stosować w swoim życiu bez przyłączania się do żadnej grupy, instytucji, czy sekty. Proces ten nosi nazwę Bhakti-Joga. W związku z występowaniem wielu organizacji, które uczą tego procesu naruszając podstawowe zasady etyki, postanowiłem stworzyć tą stronę i nazwać te grupy po imieniu - sekty. Na bazie własnego doświadczenia oraz poznanej prawdziwej Waisznawa darmy nauczyłem sie odróżniać godne wiary ścieżki religijne od zwykłych pospolitych sekt.

Moją inspiracją, która natchnęła mnie do stworzenia tej strony są słowa Paramadvaiti Swamiego z jego listu otwartego pt: "Jestem z was wszystkich dumny". Oto cytat:

[...]

Nie można naprawić swoich błedów z taką samą świadomością w jakiej się je popełniło. Oznacza to, że błędy są błogosławieństwem w przebraniu. Zmuszają nas, żebyśmy robili postęp.

Myślmy o wszystkich pomyłkach i błędach w takim właśnie nastroju. Wybaczenie czyichś błędów nie oznacza jednak, że powinniśmy siedzieć cicho, kiedy nadużycia ciągle mają miejsce.

[...]

W razie pytań bardzo chętnie udzielę wszelkich informacji. Proszę jednak nie zadawać pytań w stylu, czy jakaś grupa jest sektą czy nie. Dostarczam wszelkich niezbędnych narzędzi, aby państwo sami mogli dokonać takiej analizy we własnym zakresie.

Dziękuję i zapraszam do kontaktu
Wiktor Dobrowolski

 

Translator

Szukaj

Komentarze